XXI

STARPTAUTISKAIS MASKU TRADĪCIJU FESTIVĀLS


norisināsies 2020.gada 15.-16.februārī

Līvānu novadā


Starptautiskais masku tradīciju festivāls fb
 

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Gaviles
Aicina iegavilēt VII Latvijas postfolkloras festivālu “Gaviles”! Komentēt

Pirms postfolkloras festivāla “Gaviles” galvenā koncerta, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas iegavilēšanas koncertus.

Improvizācijas meistarklase ar Danu Indāni, kā arī koncerts ar grupām "Balssbalss" un "Jāņoga" - 23. martā “Kalnciema kvartālā”; koncerts ar grupām “Teikas muzikanti“ un “Skandi“ - 28.martā, Alus darbnīcā “Labietis”. 

25. oktobris
Gunta Saule
, 25.10.2018
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas sagaidīšanu Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. 

18. marts, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!” Komentēt

Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”. Ieeja pasākumā bez maksas.
 

18. marts, 11:00
Rīga, Ritums (filiāle Ieriķu ielā 43)
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums Komentēt

Pirmais Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums – 16.martā plkst. 19.00, kafejnīcā Spiikiizi!

Sarunas par postfolkloru ar etnomūziķi Ēriku Zepu. Uzstāsies postfolkloras grupa Daba San!

16. marts, 19:00
Kafejnīca Spiikiizi
Gunta Saule
, 16.03.2018
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Pasākumi Latvijas novados RSS
20. augustā Ziemupes jūrmalā ģimeniskie svētki – atpūtas pasākums “ma-DARA” ( 20. augusts 2016. 14:00 ) Komentēt drukāt

20. augustā no plkst. 14.00 Ziemupes jūrmalas stāvlaukumā jau piekto gadu norisināsies biedrības “Ziemupīte” organizētie mūsu sakņu, piederības un ģimeniskuma svētki - atpūtas pasākums “ma-DARA”. 

Atpūtas pasākums “ma-DARA” ir vieta un laiks, kur apstājas ikdienas rūpes, ir mirklis, ko baudīt, impulsi, kam ļauties, vieta, kur vienkārši būt, mācīties, saklausīt, iepazīt un darīt. Citus gadus godā cēlām tādas vērtības kā - Saule, Saknes, Zalktis, šī gada vadmotīvs – Rasa. 

IZZINOŠĀ “ma-DARA” dienas pirmajā pusē būs piedāvā tikties ar grāmatas "Savvaļas augu virtuve" autori Vairu Kārkliņu, kura iepazīstinās ar ziedūdeņiem un to daudzpusīgajām lietošanas iespējām, kā arī būs iespēja satikt mākslinieci un latvju zīmju pārzinātāju Brigitu Ektermani. Skanīgākā noskaņā - Bārtas etnogrāfiskais ansamblis piedāvās ielūkoties līgavas pušķošanas rituālā vai drīzāk iestudējuma (tas ir fragments no Jēkaba Ķībura trīs cēlienu etnogrāfiskā iestudējuma "Sendienu dziesma"), kas ansambļa repertuārā tiek ik pa laikam atjaunināts. Tas ir skumīgs brīdis -  tiek saģērbta līgava, viņai  tiek doti padomi jaunajai dzīvei, viņa atvadās no dzimtajām mājām, pirms tiek aizvesta uz vīra mājām.

“ma-DARA” DARA. Tāss meistare Madara Putna kopā ar Kasparu Zvirbuli iepazīstinās ar maz pazīto materiālu - bērza tāsi un palīdzēs uztaisīt tāšu aproci vai kādu citu nieku no tāss. Dzintaru auklētāja un mezglos vijēja Ilze Vainovska piedāvas ne tikai iegādāties kādu no jau iemezglotajiem “Noķerts Liepājā” produktiem, bet arī darbnīcu ar moto "Iesien mezglā rasas lāsi"! Tajā varēs iemācīties dimanta mezglu un "mērkaķa dūrīti", kurai tiešām iekšā var paslēpt gan akmeni, gan citus dārgumus.

TĒJNĪCĀ tiksies dzejnieki un dziesminieki no malu malām, būs iespējams dzirdēt Madaru Gruntmani, Jāni Rūci un Janu Egli (gan kopā, gan atsevišķi), Guntu Šnipki, Inetu Stadgali, Ivetu Skapsti, Austrasbērnus, Maiju Laukmani, Lauru Andersoni, Agitu Dragunu, Jāni Mackus u.c.

Vakarā “ma-DARA” SKAN. Par to parūpēsies mūzikas grupa “LATA DONGA”, kuras pamatu veido ģimene, kas jau trešajā paaudzē izpilda tautas mūziku – Aīda Rancāne, Asnate Rancāne, Aurēlija Rancāne un Andris Kapusts. Lata Dongas īpašā muzikālā pievilcība saistās ar emocionālo, savdabīgi piesātināto un iedvesmojošo balsu skanējumu. Senais un mūsdienīgais, latviskais un pasaulīgais, sievišķais un sakrālais savijas vienotā veselumā un ir galvenie grupas mūzikas iedvesmas avoti.

Tāpat par ģimeņu ansambli varētu nosaukt Kurtuvēnu folkloras ansambli “KURTUOVE” no Lietuvas, kas atpūtas pasākumā “ma-DARA” viesosies jau trešo gadu. Tajā piedalās gan sievas un vīri, gan vecāki un bērni. Kopas repertuārā ir teiksmainā un tradīcijām bagātā Kurtuvēnu novada dziesmas, tā kopj sava novada tradīcijas.

Katlakalna folkloras kopa “RĀMUPE” ir kļuvusi par pasākuma neatņemamu sastāvdaļu, ne velti “Rāmupes” sirdpuksts - Gunta Saule – kļuvusi par pasākuma krustmāti. RĀMUPES kopā sanāk un darbojas ļaudis, kurus interesē tradīcijas, folklora. Kopas dzīve norit senajā laika skaitīšanas un Gadskārtu svētku svētīšanas ritmā: viņi kopā svin Lielo dienu, Ūsiņus un Vasarassētkus, Jāņus, Rudenājus, Veļu vakarus, Bluķa vakarus. Gan līdzdarbojoties svētkos un kopkoncertos, gan dodoties izziņas braucienos, ir apceļojuši teju visu Latviju, ir piedalījušies svētkos Baltkrievijā, Igaunijas Kihnu salā un vairākkārt viesojušies Lietuvas zemē.

Visas dienas garumā būs iespējams piedalīties dažādās meistardarbnīcās, satikt un parunāt ar dažādu amatu meistariem un interesantu lietu veidotājiem, iegādāties lietas ar pievienoto vērtību. Apskatīt Madaras Mednes ilustrāciju izstādi “Laminated fairy dust”. Ar savu vasaras kukaiņu kolekciju un jauniem stāstiem par mītisko būtņu tēmu iepazīstinās Valters Arturs Vītols, kura pārraudzībā esošajā Pūķspārna vasaras skolā tiks radītas burvīgas lietas, spēlētas spēles.

Dalībnieku vidū būs arī flautu duets Madara Viļumsone un Renāte Oniuna, čellists Aivis Gailītis, Ceraukstes folkloras kopa “Laukam pāri”, meldru, klūgu pinēja un meistare Ineta Vēvere u.c. Vakara oficiālo un plānoto daļu noslēgs Durbes tautas mūzikas ansamblis "Neparasts gadījums".

Par ēšanu rūpēsies IK “Mums garšo”.

Pasākums ir bez ieejas maksas. No un uz Liepāju kursēs īpašais pasākuma autobuss, ko nodrošina Pāvilostas novada dome.

Vairāk informācijas par dalībniekiem un programmu www.facebook.com/pasakumsmadara un www.draugiem.lv/pasakumsmadara.

Informāciju sagatavoja:
Daina Vanaga
Biedrība “Ziemupīte” pārstāve 
Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
SALA MĒNESIS

Visi mazi krūmi raud,
Vasariņu vadīdami;
Priedes, egles, tās neraud,
Tās mūžam zaļas stāv,
Tās mūžam zaļas stāv,
Lai ir ziema, lai vasara.

/2820-2, Sasmaka (Ārlava)/