Visi ziņu raksti un pasākumi RSS
Ieguvumi kultūras mantojuma festivāliem veltītā seminārā ( 3. septembris 2017. 14:14 ) Komentēt drukāt



Ceturtdien, 17. augustā Cēsu Jaunajā pilī notika seminārs “Festivāls kā kultūras mantojuma komunikācija: Kultūras mantojuma festivālu loma vietējā un reģionālā attīstībā”, kurā piedalījās novadu
kultūras organizāciju pārstāvji, kultūras politikas un kultūrtelpas organizētāji un kopēji, kā arī citi interesenti.

Seminārs par kultūras mantojuma festivālu ietekmi un lomu vietējā un reģionālā attīstībā tika rīkots starptautiska pētniecības projekta “Cohere” (“Kritiskais mantojums: identitātes atklāšana un reprezentācija Eiropā”) ietvaros. Projektu vada Ņūkāslas universitāte Lielbritānijā un Latvija šajā projektā ir iesaistījusies caur Latvijas Kultūras akadēmiju, kas ir viens no 12 partneriem. Šīs reizes seminārs bija turpinājums 2017. gada 20. martā Edinburgā Heriota Vata universitātē notikušajai diskusijai par kultūras mantojuma festivālu saikni ar tūrisma iespējām. Semināru rīkoja Latvijas Kultūras akadēmija un Cēsu Kultūras un tūrisma centrs, Eiropas Kultūras centru tīkla dalībnieks, sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, Latvijas Nacionālo Kultūras centru un biedrību “Culturelab” projekta “CoHere: “Critical Heritages: performing and representing identities in Europe” ietvaros un Latvijas Kultūras akadēmijā izveidotās UNESCO Nemateriālā kultūras mantojuma politikas un tiesību katedras darbības ietvaros.

Projekts saņēmis finansējumu no Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju programmas “Apvārsnis 2020”.

Semināra mērķis bija dot teorētiskās pamatnostādnes saistībā ar kultūras mantojuma festivāliem un to pozitīvo ietekmi gan uz atsevišķu cilvēku, gan nelielu kopienu dzīves kvalitāti - uz sociālā un kultūras kapitāla pieaugumu, iespaidojot un veidojot kultūras patēriņu, gan arī kopumā attīstot spēcīgākas kopienas un veidojot ne tikai konkrētas kopienas, bet pat vesela novada identitāti. Semināra ietvaros tika runāts par to, kāda ir kultūras mantojuma festivālu ietekme uz vietējo un reģionālo attīstību, apskatīti dažādi starptautiska un nacionāla mēroga kultūrpolitikas instrumenti šīs ietekmes veicināšanai, kā arī prezentēti dažādi konkrēti festivālu piemēri, notika diskusijas un arī neformāla pieredzes apmaiņa.

Seminārā ar priekšlasījumiem un prezentācijām uzstājās UNESCO LNK ģenerālsekretāre Baiba Moļņika par tēmu UNESCO loma kultūras mantojuma saglabāšanā un veicināšanā, LKA prorektore zinātniskajā darbā Anda Laķe – Iedzīvotāju tuvināšana un sasaite ar kultūras mantojumu Dziesmu un deju svētku tradīcijas kopsakarā, Agnese Hermane (LKA docente) ar prezentāciju - pētījumu par tēmu Kultūras mantojuma festivāli un to ietekme vietējā un reģionālā mērogā: starptautiskā pieredze un galvenie izaicinājumi. Līdztekus teorētiskiem vēstījumiem liela daļa semināra bija veltīta pozitīvajiem pieredzes apmaiņas stāstiem – klausījāmies vēstījumus par Starptautisko Burdona festivālu (Māra Rozentāle, biedrība Suiti), Cēsu Viduslaiku dienām (Gundars Kalniņš), mākslas un amatniecības tirgu Āboļošana Aizputes Serdē (Signe Pucena) un Līgatnes garšu, papīra un sarunu festivāls Pārceltuve (Sarmīte Usāne). Tāpat arī norisinājās spraigas diskusijas un domu un pieredzes apmaiņa starp semināra dalībniekiem.

Noslēgumā iepazināmies ar Cēsu Viduslaiku dārzu un tā saimnieci Līgu Eglīti un viņas stāstījumu par to, kā šis patiešām unikālais dārzs tapis, kā arī baudījām muzikālus priekšnesumus no Rūtas un Valda Muktupāveliem. Tika dziedātas dziesmas, skanēja dūdas, kokles, vargans un mandolīna.

Kopumā seminārs bija plaši apmeklēts un ar labu pēcgaršu visiem tā dalībniekiem ieguvums un stiprinājums tālākā darbībā – festivālus un svētkus rīkojot un kopjot to kultūras mantojumu, ko nu katra kopiena ir atradusi un ieraudzījusi kā vērtīgāko un nozīmīgāko.

Foto no - https://culturelab.com/2017/08/31/nosledzies-seminars-festivals-ka-kulturas-mantojuma-komunikacija/

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani

KALENDĀRS
DIEVAM, DABAI, ATELPAI- 2024





 

Latvijas Folkloras biedrība sociālajos medijos
 
ZIEDU MĒNESIS