XXI

STARPTAUTISKAIS MASKU TRADĪCIJU FESTIVĀLS


norisināsies 2020.gada 15.-16.februārī

Līvānu novadā


Starptautiskais masku tradīciju festivāls fb
 

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Gaviles
Aicina iegavilēt VII Latvijas postfolkloras festivālu “Gaviles”! Komentēt

Pirms postfolkloras festivāla “Gaviles” galvenā koncerta, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas iegavilēšanas koncertus.

Improvizācijas meistarklase ar Danu Indāni, kā arī koncerts ar grupām "Balssbalss" un "Jāņoga" - 23. martā “Kalnciema kvartālā”; koncerts ar grupām “Teikas muzikanti“ un “Skandi“ - 28.martā, Alus darbnīcā “Labietis”. 

25. oktobris
Gunta Saule
, 25.10.2018
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas sagaidīšanu Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. 

18. marts, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!” Komentēt (1)

Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”. Ieeja pasākumā bez maksas.
 

18. marts, 11:00
Rīga, Ritums (filiāle Ieriķu ielā 43)
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums Komentēt

Pirmais Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums – 16.martā plkst. 19.00, kafejnīcā Spiikiizi!

Sarunas par postfolkloru ar etnomūziķi Ēriku Zepu. Uzstāsies postfolkloras grupa Daba San!

16. marts, 19:00
Kafejnīca Spiikiizi
Gunta Saule
, 16.03.2018
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Aktuāli RSS
4. Starptautiskais Burdona festivāls Suitu zemē Komentēt drukāt

Šogad suitu kopiena svin piecus gadus kopš Suitu kultūrtelpa iekļauta UNESCO Nemateriālās kultūras mantojuma sarakstā, kam nepieciešama neatliekama glābšana. Tāpēc par godu šim notikumam šogad suitu vēsturiskajā (etnogrāfiskajā) novadā notiek viens no suitiem nozīmīgākajiem un vērienīgākajiem suitu nemateriālās kultūras mantojuma popularizēšanas pasākumiem - 4.Starptautiskais Burdona festivāls. Šis festivāls uzskatāms par valstiski un nacionāli nozīmīgu kultūras pasākumu, kas norisinās suitu kopienas apdzīvotajā teritorijā. Festivālā vienlīdz spoži izdižosies gan Alsungas novadā mītošie Dižie suitie, gan Kuldīgas novada Gudenieku pagasta Krētainie suiti un Ventspils novada Jūrkalne pagasta Maģie suiti. 

Kas ir burdons? Viens no senākajiem tradicionālās mūzikas (gan vokālās, gan instrumentālās) daudzbalsības veidiem. Suitu vēsturiskais novads ir unikāla kultūrtelpa, kurā saglabājusies dzīva no paaudzes paaudzē mantota burdona dziedāšanas tradīcija. Burdons, šodien vēl dzīva tradīcija, ir sastopams arī citos Latvijas novados Lejaskurzemē, Ziemeļlatgalē, kā arī vairākās pasaules zemēs: Igaunijā, Gruzijā, Bulgārijā, Horvātijā, Serbijā, Albānijā, Grieķijā, Krievijā, Ukrainā un citviet.

Suiti, kā vieni no spilgtākajiem šīs tradīcijas mantiniekiem vēlas popularizēt savu kultūras mantojumu plašākā sabiedrībā, apzināt radniecīgus tradīciju kopējus citos Latvijas novados un pasaulē, tālab ne tikai visu Suitu pagastu tradicionālās kultūras kopēji, bet arī citu Latvijas novadu un citzemju ļaudis ir aicināti piedalīties festivālā.

Biedrība Etniskās kultūras centrs „Suiti” ir dibināta 2002.gadā un tās ierosināti notiek Starptautiskie Burdona festivāli. Festivāls darbojas arī suitu novada identitātes stiprināšanas labad, jo palīdz izcelt suitiem raksturīgās tradīcijas un veicināt suitu etniskās kultūrvides saglabāšanu, tādejādi palīdzot uzturēt kultūras daudzveidību šajā reģionā.


Šoreiz festivāls norisināsies no 27.jūnija līdz 29.jūnijam. Trīs dienu garumā ar plašu un daudzveidīgu programmu Kuldīgā, Basos, Gudeniekos, Alsungā un Jūrkalnē. Pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda un Alsungas novada, Kuldīgas un Ventspils novadu pašvaldību finansējumam iecerētie festivāla pasākumi var īstenoties pilnībā. Festivālā piedalīsies 7 pašmāju folkloras kopas, 9 Latvijas folkloras kopas no citiem novadiem un 6 ārzemju kopas no Igaunijas, Lietuvas un Azarbaidžānas. Kopējais gaidāmo dalībnieku skaits ap 250.


Sīkāka informācija par pasākumiem festivālā
www.alsunga.lv  www.suitunovads.lv


Uz tikšanos suitos!

Uzziņai: EKC „Suiti” valdes priekšsēdētāja Dace Martinova
t.29222103; e-pasts:

4.Starptautiskais Burdona festivāls

2014.gada 27.-29.jūnijs, Alsungā, Basos, Jūrkalnē, Kuldīgā

Festivāla tēma: Jāņos gāju lūkoties, Pēteros saderēju.

Programma

2014.gada 27.jūnijs

12:00 - Burdona meistarklase - “Suitu sievas” un “Hytkyt”
17:00 - Ieskaņas koncerts Kuldīgā - Pils parka, Kuldīgā - piedalās “Gudenieku suiti”,” Basu suiti”, “Saucējas”, “Kūrava”, “Suitu vīri”
19:00 - Izstādes „Suitu zemes ļaudis” atklāšana - Autors Dzintars Leja, Alsungas kultūras namā
20:00 - Burdona festivāla karoga iesvētīšana - Sv.Miķeļa Romas katoļu baznīcā
Koncerts Alsungas pils pagalmā - piedalās “Suitu sievas”, “Suitiņi”, “Hytkyt”, Ivars Hermanis (ar rata liru)
22:00 - Videofilma “Atteikšanās” - Režisore Ieva Epnere
Sv.Miķeļa Romas katoļu baznīcas dārzā

2014.gada 28.jūnijs

11:00 - Lietuvas viesmākslinieku lekcija par alus darīšanas tradīcijām - Basu tautas namā
12:00 - Rīta koncerts Basos - Biržu muižas parkā - piedalās “Gudenieku suiti”, “Krētainie suiti”, “Basu suiti”, “Nārbuļi”, “Kūrava”, “Kovarnis” (Lietuva), “Saucējas”
15:00 - Dienas koncerts Jūrkalnē - Feliksbergas jūrskolas parkā piedalās “Maģie suiti”, “Egle”, “Skandinieki”, azerbaidžņu kopai no Novhani, Igaunijas “Mokornulk”, “Liinatsuraq” un “Seto Miihi Summ”
15:30 - Sadziedāšanās koncerts - Gudenieku kultūras namā - piedalās “Gudenieku suiti”, “Krētainie suiti”, “Basu suiti”, “Nārbuļi”, “Kūrava”, Lietuvas “Kovarnis”, “Saucējas”
18:30 -  Dalībnieku gājiens no Alsungas visusskolas uz Zieduleju
19:00 - Vakara koncerts Alsungā Ziedulejas estrādē - Piedalās visas kopas - “Suitu sievas”, “Maģie suiti”, “Suitiņi”, “Gudeniekusuiti”, “Basu suiti”, “Krētainie suiti”, “Suitu vīri”, “Dimzēni”, “Saucējas”, “Egle”, Ivars Hermanis, “Abra”, “Nārbuļi”, “Kūrava”, “Skandinieki”, Igaunijas “Mokornulk”, “Liinatsuraq” un “Seto Miihi Summ”, azerbaidžāni no Novhani, Lietuvas “Kovarnis”, Somijas “Hytkyt”
21:30 - Danči Alsungā Ziedulejas estrādē Edgara Lipora vadībā

2014.gada 29.jūnijs

10:00 Konference - „Tradicionālā burdona daudzbalsība: tradīciju saglabāšana un pārmantošanas nodrošināšana.” Alsungas k/n
11:00 Sv. Mise un koncerts - Sv.Miķeļa Alsungas Romas katoļu baznīcā pēc Mises koncerts Piedalās : “Abra”, Suitu dūdenieki, Ivars Hermanis – ratu lira
14:00 Noslēguma koncerts Jūrkalnē Ugunspļavā - piedalās visi festivāla dalībnieki - “Suitu sievas”, “Maģie suiti”, “Suitiņi”, “Gudenieku suiti”, “Basu suiti”, “Krētainie suiti”, “Suitu vīri”, “Dimzēns”, “Saucējas”, “Egle”, “Nārbuļi”, “Kūrava”, “Skandinieki”, Igaunijas “Mokornulk”, “Liinatsuraq” un “Seto Miihi Summ”, azerbaidžāni no Novhani, Lietuvas “Kovarnis”, Somijas “Hytkyt”
14:00 Amatnieku tirdziņš Jūrkalnē Ugunspļavā (koncerta laikā) 

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
ZIEMAS MĒNESIS

Kas to teica, tas meloja,
Ka Mēnesis bez kumeļa:
Rīta zvaigzne, vakar' zvaigzne,
Tie Mēneša kumeliņi.


/Dainu skapis, 33898-1/