Aktuāli RSS

Tēvu tēvu laipas mestas ... Komentēt

Senie Rīgas apavi... Komentēt

Dainis Stalts. 1939-2014 Komentēt

Vadiet mani dziedādami,
Nevadiet raudādami,
Lai iet mana dvēselīte
Pie Dieviņa dziedādama

Ceļā - pa putnu, pa dvēseles ceļu, pa garo pupu augšup, kur vara dārzi - tai saulē devies dižai līvs DAINIS STALTS.

Sirsnīgi līdzjūtības apliecinājumi Helmi, Julgi un Dāvim, Daiņa tuvajiem, draugiem un domubiedriem, dvēseļu un gara radiniekiem no Latvijas Folkloras biedrības ļaudīm.

Un domu, ka tā labākā Daiņa pieminēšana būs mūsu darbs un mūsu dzīves, tālāk nesot Daiņa veikumu - latvju un līvu tautas spēka apziņu, tradīcijas un zināšanu kopšanu, pašu tālāku un sapratīgāku, apzinīgāku un gudrāku skatu pasaulē.

Lai patiesi gaišs un viegls dvēselītei ceļš!

Atvadīšanās 22. aprīlī no plkst. 11.00 līdz plkst. 13.00 Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā „Mazā ģilde”.

Uguns rituāls Rīgas Krematorijas Lielajā zālē no plkst. 14.00 līdz 15.00

Foto: LETA


 


Muzikologan Arnoldam Klotiņam - 80 Komentēt (4)

Asnates Rancānes intervija ar muzikologu Arnoldu Klotiņu par folkloras kustību Latvijā

Asnate Rancāne:
1970to gadu otrā puse varētu būt laiks, ar kuru ir saistīts folkloras kustības sākums. Kas jūsuprāt bija šī fenomena iniciators? 

Arnolds Klotiņš: No vienas puses šis fenomens sākās kā pretestība pret kaut ko. No otras puses, mēs redzējām, ka pasaulē notiek folkloras festivāli, kuros piedalās pat tā saucamie autentiskie ansambļi. Arī Igaunijā folkloras kustība jau bija sākusies.

 

Postfolkloras festivāls „Gaviles” 2014 Komentēt



2014. gada 10. aprīlī plkst. 19.00 Rīgas Tehniskās universitātes galvenajā ēkā (Kaļķu ielā 1) jau trešo gadu pēc kārtas pavasari ieskandinās postfolkloras festivāls „Gaviles”. Festivāla rīkotāji vēlas popularizēt postfolkloras žanru, ļaujot tautas mantojumam mūsdienīgās interpretācijās dzīvot arī šodien.


Kokneses ziņģe Komentēt

Izdota e-grāmata “Bases spēlēšanas tradīcijas Latvijā” Komentēt

2014.gada 25.martā izdota jauna e-grāmata, kurā dokumentētas bases spēlēšanas tradīcijas Latvijā no 19. līdz 21. gadsimtam. Iekļautas 8 intervijas, 12 video, 2 vēsturiskas periodikas publikācijas, 81 vēsturiska fotogrāfija, kas satur informāciju par basēm. Autors Varis Auziņš. E-grāmata pieejama un tiek izplatīta bez maksas. E-grāmatu var lejupielādēt no saites Lejupielādēt E-grāmatu Bases spēlēšanas tradīcijas vai mājas lapā http://basites.wordpress.com/e-gramata/.

Saitē http://basites.wordpress.com/e-gramata/ lasāma jau iepriekš, 2013.gada 1.novembrī iznākusī e-grāmata “Tradicionālās bases Latvijā”. Tā satur pēc vienotas struktūras aprakstītas Latvijā pieejamās bases un to lociņus, iekļaujot to detalizētus fotoattēlus, pieejamās ziņas un izmērus. Kopā iekļauta infromācija par 21 basīti, 2 basīšu siksnām, 9 basīšu lociņiem un 28 fotogrāfijām, kurā sastopama basīte. Priekšvārdu veltījuši etnomuzikologi Anda Beitāne un Ilmārs Pumpurs. Autors Varis Auziņš. E-grāmata pieejama un tiek izplatīta bez maksas. 


VIDZEMES NOVADA folkloras kopu SKATE „MANTOJUMS” Komentēt

Visiem, kam ir interese kā tradicionālā kultūra tiek saglabāta un popularizēta Vidzemē, laipni aicināti 30. martā plkst. 12.00 uz Siguldu, kur Siguldas novada Kultūras centrā notiks starptautiskā folkloras festivāla „BALTICA 2015” Vidzemes novada folkloras kopu skate „MANTOJUMS”.


Pieteikšanās uz "Kokneses Ziņģi" beigusies! Komentēt

Jau trešo gadu pavasaris Koknesē nāk ar līksmiem ļaudīm - dziedātājiem, spēlmaņiem, stāstītājiem - ar Kokneses ziņģi. Kas laikus izlēmuši un pieteikušies, tie šogad Kokneses ziņģē 12.aprīlī būs un teju visas dienas garumā ziņģēs, muzicēs un stāstus stāstīs uz nebēdu. Kas šogad vai nu citos darbos un citās dziedāšanās aizņemti, vai, kas zin, noslinkojuši ar pieteikšanos, tiem nāksies uz citu gadu cerēt vai šai reizē Kokneses ziņģē braukt tik skatītājos, kas arī būs sirsnīgi gaidīti.

Lustīte mana, laimīte mana,
Tu ar mani līdza nāci;
Bēdiņas manas, nopūtiņas,
Krītiet ceļa maliņā.

Šai gadā Kokneses ziņģei pieteikušās 15 kopas un 2 individuāli dalībnieki. Kopskaitā 155 dziedoši, muzicējoši un radoši cilvēki.

Dalībnieku vidū ir:
  


Lielās dienas saule šogad 20.martā Komentēt (1)

Agri lēca saulīte
Lieldienas rītā;
Zaļa zieda zālīte
Lielas dienas rītiņā.

20.martā CETURTDIENAS RĪTĀ SEŠOS ARKĀDIJĀ kopā ar Rīgas GRODIEM un citiem labiem ļaudīm sagaidīsim LIELĀS DIENAS saules lēktu. Tas ir tāds vienīgais gadā un sagaidāms rītā pirms astronomiskā pavasaŗa iestāšanās. Un tā kā šai gadā varam lasīt kalendāros, ka “pavasara sākums” ir 20.martā 18.57, tātad LIELĀS DIENAS saullēkts ir 20.marta rītā. Sapulcējamies jau sešos tālab, lai būtu klāt jau pirms saules parādīšanās un nevis atskrietu reizē ar viņu:)

KALENDĀRS
DIEVAM, DABAI, ATELPAI- 2024





 

Latvijas Folkloras biedrība sociālajos medijos
 
ZIEDU MĒNESIS