XXI

STARPTAUTISKAIS MASKU TRADĪCIJU FESTIVĀLS


norisināsies 2020.gada 15.-16.februārī

Līvānu novadā


Starptautiskais masku tradīciju festivāls fb
 

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Gaviles
Aicina iegavilēt VII Latvijas postfolkloras festivālu “Gaviles”! Komentēt

Pirms postfolkloras festivāla “Gaviles” galvenā koncerta, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas iegavilēšanas koncertus.

Improvizācijas meistarklase ar Danu Indāni, kā arī koncerts ar grupām "Balssbalss" un "Jāņoga" - 23. martā “Kalnciema kvartālā”; koncerts ar grupām “Teikas muzikanti“ un “Skandi“ - 28.martā, Alus darbnīcā “Labietis”. 

25. oktobris
Gunta Saule
, 25.10.2018
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas sagaidīšanu Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. 

18. marts, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!” Komentēt

Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”. Ieeja pasākumā bez maksas.
 

18. marts, 11:00
Rīga, Ritums (filiāle Ieriķu ielā 43)
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums Komentēt

Pirmais Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums – 16.martā plkst. 19.00, kafejnīcā Spiikiizi!

Sarunas par postfolkloru ar etnomūziķi Ēriku Zepu. Uzstāsies postfolkloras grupa Daba San!

16. marts, 19:00
Kafejnīca Spiikiizi
Gunta Saule
, 16.03.2018
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Aktuāli RSS
Desmitais Kurzemes stāstnieku festivāls “Ziv zup” Komentēt drukāt

29. un 30. aprīlī Kuldīgā jau desmito reizi notiks Kurzemes stāstnieku festivāls “Ziv zup”, vecākais stāstnieku festivāls Latvijā. Tajā pulcēsies stāstnieki un stāstīšanas pasākumu organizētāji no visas Latvijas. Festivāla ārzemju viesi šogad ir Kolins Makalisters no Skotijas un Iņaki Suso Espadas no Spānijas. Festivālu organizē biedrība “Kūrava” – Kurzemes kultūras mantojuma centrs.

Ceturtdien 28. aprīlī 16.00 festivāla ārzemju viesi un citi jau atbraukušie stāstnieki dalīsies ar stāstiem Pelču speciālajā internātpamatskolā-attīstības centrā. 17.00 sāksies Spāņu vakars Pelču pagasta bibliotēkā – ielūdz bibliotēkas vadītāja Daina Girvaite (viņa nupat ir uzvarējusi Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības rīkotajā konkursā “Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs 2016” un ieguvusi Gaismas nesējas titulu Kurzemes reģionā).

Piektdien 29. aprīlī Kuldīgas mākslas namā no 11.00 līdz 14.00 būs stāstnieku meistarklases. Tās iesāks Agitas Leontjevas sagatavotie jaunie stāstnieki no Pelču speciālās internātpamatskolas-attīstības centra. Pēc tam festivāla viesi iepazīstinās ar sevi, dalīsies pieredzē un piedāvās dažus stāstnieka prasmes vingrinājumus. 17.00 turpat notiks stāstnieku koncerts “Laimīgā satikšanās”, kur mierīgā atmosfērā būs iespējams klausīties, kā un ko stāsta viesi un izcilākās Kurzemes stāstnieces.

Sestdien 30. aprīlī, kad pilsētā notiek 12. pavasara palu šovs “Lido zivis Kuldīgā”, 11.00 stāstnieki kopā ar LU deju folkloras kopu “Dandari” uzstāsies uz Pilsētas dārza skatuves. No 12.00 stāstnieki būs sastopami pie “Kūravas” Baznīcas ielā 34. Kamēr vārīsies zivju zupa, nopietnus un nenopietnus stāstus stāstīs Kurzemes stāstnieces, bet kalēji no Latvijas kalēju brālības rādīs savas amatu prasmes. 13.00 uzstāsies festivāla ārzemju viesi (būs tulkojums) un citi no tālienes atbraukušie, bet no 14.00 – Vidzemes stāstnieku kopienas dalībnieki. Akcija “Ziv zup pret stāst” sāksies 15.00 – katram no klausītajiem būs iespēja apmaiņā pret stāstu nopelnīt kārtīgu zupas porciju. Vakarā 18.00 visi aicināti uz “Kadriļu ballīti” Kuldīgas kultūras centrā. Dejošanas starplaikos runās stāstnieki no visiem četriem Latvijas novadiem, protams, katrs sev raksturīgajā stilā un dialektā.

Ieeja visos pasākumos bez maksas – var tikai gadīties, ka paprasa izstāstīt kādu stāstu. Bet katram taču ir savi stāsti (gadījumi no dzīves, anekdotes, dzimtas teikas vai kas cits), vajag tikai nedaudz drosmes un attapības, lai tos atcerētos un pastāstītu!

Festivāls aizsākās Eiropas Savienības izglītības programmas “Grudvig 2” projekta “Pieaugušo stāstītprasmes attīstība – eiropeisks skatījums” ietvaros. Tas pirmoreiz notika 2007. gada pavasarī. Tolaik izveidotā Kurzemes stāstnieku kopiena ir festivāla kodols arī pašlaik. Ieguldot festivāla rīkotāju un dalībnieku entuziasmu un Kuldīgas pilsētas domes, Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centra (un dažkārt arī VKKF u. c. labvēļu) finansiālo atbalstu, ir izdevies noturēt un attīstīt ideju par stāstniecību kā demokrātisku prasmi, kuras galvenā vide ir nelielas kopienas, kas dalās ar saviem stāstiem un tajos ietverto pieredzi, nevis skatuve, kur uzstājas atsevišķi profesionālie stāstnieki. Pateicoties “Ziv zup”, ir izveidojies stāstnieku festivālu un aktivitāšu tīkls, kas nu jau aptver visus Latvijas novadus.

Arī šogad festivālā piedalās bērnu un jauniešu folkloras kopu stāstnieku konkursa “Teci, teci, valodiņa” dalībnieki, viņu skolotāji un stāstnieku ķēniņu titula ieguvēji, bibliotekāres no UNESCO LNK tīkla “Stāstu bibliotēkas”, citu reģionālo stāstnieku festivālu dalībnieki un organizētāji, novadpētnieki, muzeju darbinieki un individuāli stāstnieki, tai skaitā: Liesma Lagzdiņa un Inga Brūvere no Kuldīgas, Aija Kaminska, Ināra Salava, Ārija Klēvere, Līga Reitere un Iveta Skapste no Ventspils, Sarma Ūpe no Saldus, Līga Strēle ar jaunajiem stāstniekiem no Krotes, Aelita Ramane no Pilsrundāles, Inita Šalkovska no Auļukalna, Gunta Saule no Katlakalna, Inguna Radziņa no Jūrmalas, Vilhelmīne Jakimova no Preiļiem, Ruta Suseja no Rēzeknes, Evija Maļkeviča no Dagdas, Solveiga Boicova un Agita Lapsa no Valmieras, Aelita Punkstiņa no Ēveles, Gunta Rozentāle un Sanda Salmiņa no Cēsīm. Vairāku pasākumu režisore un vadītāja būs Māra Mellēna.

Vēl jāpiebilst, ka Kolinu Makalisteru varēs sastapt arī Rīgā – 2. maijā 16.00 Latviešu folkloras krātuves lasītavā (Latvijas Nacionālās bibliotēkas 515. telpā). Tur viņš dziedās dziesmas dažādos dialektos, stāstīs senas pasakas un dalīsies ar atmiņām par piedalīšanos folkloras kustībā Ziemeļeiropā.

Ar desmito Kurzemes stāstnieku festivālu “Ziv zup” aizsākas šī gada stāstnieku festivālu cikls Latvijā. Interesenti aicināti uz festivāliem arī citos Latvijas novados: Preiļos 22.–24. jūlijā, Pilsrundālē 23. – 25. septembrī un Valmierā 7. – 9. oktobrī. Vairāk informācijas:


Ina Celitāne
Kurzemes kultūras mantojuma centrs “Kūrava”
E-pasts:
Tālrunis: +371 26428513

Vairāk par festivāla norisi:
http://kuldiga.lv/lv/kultura/pasakumu-kalendars/170-pavasara-palu-sovs-lido-zivis-kuldiga
http://old.kurzemnieks.lv/index.php?option=com_content&task=view&id=34444
http://www.biblioteka.lv/News/ArticleItem.aspx?article=30455&type=0
http://stastnieki.mozello.lv/festivali/
Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
SALA MĒNESIS

Visi mazi krūmi raud,
Vasariņu vadīdami;
Priedes, egles, tās neraud,
Tās mūžam zaļas stāv,
Tās mūžam zaļas stāv,
Lai ir ziema, lai vasara.

/2820-2, Sasmaka (Ārlava)/