XXI

STARPTAUTISKAIS MASKU TRADĪCIJU FESTIVĀLS

norisināsies 2020.gada 29.februārī -1.martā

Līvānu novadā


Starptautiskais masku tradīciju festivāls fb
 

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Gaviles
Aicina iegavilēt VII Latvijas postfolkloras festivālu “Gaviles”! Komentēt

Pirms postfolkloras festivāla “Gaviles” galvenā koncerta, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas iegavilēšanas koncertus.

Improvizācijas meistarklase ar Danu Indāni, kā arī koncerts ar grupām "Balssbalss" un "Jāņoga" - 23. martā “Kalnciema kvartālā”; koncerts ar grupām “Teikas muzikanti“ un “Skandi“ - 28.martā, Alus darbnīcā “Labietis”. 

25. oktobris
Gunta Saule
, 25.10.2018
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas sagaidīšanu Komentēt (1)

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. 

18. marts, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!” Komentēt

Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”. Ieeja pasākumā bez maksas.
 

18. marts, 11:00
Rīga, Ritums (filiāle Ieriķu ielā 43)
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums Komentēt

Pirmais Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums – 16.martā plkst. 19.00, kafejnīcā Spiikiizi!

Sarunas par postfolkloru ar etnomūziķi Ēriku Zepu. Uzstāsies postfolkloras grupa Daba San!

16. marts, 19:00
Kafejnīca Spiikiizi
Gunta Saule
, 16.03.2018
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt (1)

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Aktuāli RSS
Folkloras kopa “Vīteri” svin piecpadsmito dzimšanas dienu un piedalās dziedāšanas grāmatas ģimenēm tapšanā Komentēt drukāt

Piektdien, 27. aprīlī uz savu 15. dzimšanas dienas koncertu Rēzeknē, Latgales vēstniecības GORS Mazajā zālē, aicina Latvijā labi zināmā Rēzeknes folkloras draugu kopa “Vīteri”. Koncertā tiks svinēta ne tikai kopas dzimšanas diena, bet arī jaunas latgaliešu dziesmu un nošu grāmatas ģimenei – “Zalta puče” – atklāšana. 

Folkloras draugu kopa “Vīteri” izveidojās 2003. gadā, sanākot kopā Rēzeknes pilsētas Kultūras nama radošajiem darbiniekiem un aktīvākajiem kolektīvu dalībniekiem, dziedot un muzicējot ar saviem bērniem. Lai saglabātu latgalisko dziesmu, deju un Latgales novada tradīcijas, radās ideja dibināt folkloras draugu kopu, pēc tam arī kapelu. Folkloras kopas izveidotāja un vadītāja Sandra Stare par kopas rašanos saka: “Ideja radīt folkloras kopu dzimusi vēlmē iemācīt bērniem dziedāt latgaliski. Manā bērnībā skolā latgaliešu tautasdziesmas mācīja, tulkotas latviski. Tagad gan “Vīteru” bērni runā tik pašcieņas pilni latgaliski, ka patiess prieks.”

Piedaloties dažādos koncertos, konkursos un festivālos, skanīgie un enerģiskie vīterotāji iekarojuši skatītāju sirdis gan Latvijā, gan aiz valsts robežām. Klausītājus un skatītājus vienmēr pārsteidz un priecē “Vīteru” daudzpusība, jaunības degsme un latgaliskais temperaments. Kopas dalībnieki ne tikai dzied, dejo dančus un daudzpāru dejas, iet rotaļās, bet aktīvi muzicē, spēlējot dažādus tradicionālos mūzikas instrumentus. Šobrīd kopas lielo un mazu dalībnieku pulkā vairāk nekā 50 bērnu un jauniešu. “Vīteri” aktīvi iesaistās arī Rēzeknes kultūras dzīvē, tradicionālās kultūras pasākumus – danču un dziesmu vakarus, rosinot pašiem. No folkloras kopas izauguši arī citas radošās apvienības, no kurām zināmākā ir postfolkloras grupa “Rikši”.

Reizē ar jubilejas koncertu, kurā satiksies ne tikai esošie un bijušie kopas dalībnieki, tiks prezentēts jauns izdevums – dziedāšanas grāmata ģimenēm “Zalta puče”. Grāmata, atbalsojot ideju par latgaliešu tautasdziesmu mācīšanu bērnībā, paredzēta vecākiem un mazajiem dziedātājiem – tajā ir 21 tautasdziesma. Grāmatu “Zalta puče” papildina ne tikai koši zīmējumi, kuros notis ir ziedi, bites un citas dabas radības, bet arī visu dziesmu audio materiāls, kuru iedziedājuši tieši folkloras kopas “Vīteri” dalībnieki. Šāda izdevuma idejas autore ir klavesīniste Ieva Saliete, kura, iedvesmojoties no ārvalstīs redzētā, uzrunāja Sandru Stari radīt nošu grāmatu arī latgaliski dziedāt gribošiem bērniem. Grāmatas izdevējs ir biedrība PARTITŪRA, zīmējumu autore – māksliniece Ērika Māldere, izdošanu atbalsta Rēzeknes pilsētas dome un Valsts kultūrkapitāla fonds.

Folkloras kopas “Vīteri” jubilejas koncerts un grāmatas “Zalta puče” atklāšana notiks 27. aprīlī 18.00 Latgales vēstniecībā GORS. Līdzēs pašiem gaviļniekiem pasākumā piedalīsies arī improvizācijas teātris “Ārtprāts”. Biļetes uz notikumu sarūpējamas Latgales vēstniecības GORS un “Biļešu Paradīze” sistēmas, cena no 8,00 līdz 10,00 eiro. GORS kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem 30 % atlaide.

Preses ziņā izmantoti “Rēzeknes Vēstnesis” publikācijas materiāli.

Saziņai:
Edīte Husare
Latgales vēstniecība GORS (SIA “Austrumlatvijas koncertzāle”)
Mārketinga nodaļas vadītāja
E-pasts: , ,
Mob. tālr.: +371 29109924
http://latgalesgors.lv
 

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
VEĻU MĒNESIS

Atminiet, labi, ļaudis,
Cik augšā, cik zemē;
Cik augšā sīku zvaigžņu,
Cik zemē akmentiņu.