XXI

STARPTAUTISKAIS MASKU TRADĪCIJU FESTIVĀLS

norisināsies 2020.gada 29.februārī -1.martā

Līvānu novadā


Starptautiskais masku tradīciju festivāls fb
 

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Gaviles
Aicina iegavilēt VII Latvijas postfolkloras festivālu “Gaviles”! Komentēt

Pirms postfolkloras festivāla “Gaviles” galvenā koncerta, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas iegavilēšanas koncertus.

Improvizācijas meistarklase ar Danu Indāni, kā arī koncerts ar grupām "Balssbalss" un "Jāņoga" - 23. martā “Kalnciema kvartālā”; koncerts ar grupām “Teikas muzikanti“ un “Skandi“ - 28.martā, Alus darbnīcā “Labietis”. 

25. oktobris
Gunta Saule
, 25.10.2018
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas sagaidīšanu Komentēt (1)

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. 

18. marts, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!” Komentēt

Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”. Ieeja pasākumā bez maksas.
 

18. marts, 11:00
Rīga, Ritums (filiāle Ieriķu ielā 43)
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums Komentēt

Pirmais Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums – 16.martā plkst. 19.00, kafejnīcā Spiikiizi!

Sarunas par postfolkloru ar etnomūziķi Ēriku Zepu. Uzstāsies postfolkloras grupa Daba San!

16. marts, 19:00
Kafejnīca Spiikiizi
Gunta Saule
, 16.03.2018
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt (1)

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Aktuāli RSS

DIEVAIŅU LAIKĀ ... Komentēt (1)

Izsenis rudens mūsu tautas priekštečiem bijis īpašs senču pieminēšanas un pateicības laiks. Laikā, kad iestājas garie, drēgnie un miglotie vakari, ciemos sērst nāk mūsu priekšgājēju veļi. Nāk apraudzīt mūsu dzīves gaitas šeit, nāk mieloties ar mūsu viņiem nestajām veltēm un kārumiem, nāk mūsu mīlestībā sildīties. Nāk mūsu dzīves gājumu apraudzīt un arī pavērtēt.

Un mēs šo laiku, šos vakarus vadām mūsu senos īpaši pieminēdami un pateikdamies par devumu, par līdzējumu mūsu ikdienas darbos, par klātbūtni mūsu rūpestos un raizēs. Mūsu debesu un zemes dievi ir tikpat klātesoši mūsu dabas un dzīves darbu ražas saņemot kā mūsu senču garu klātbūtne, kā viņu palīdzība, bieži nemanāmā, bieži nojaušamā bieži gandrīz atklāti sajūtamā un saņemtā.

Tālāk ziņas par Latvijas folkloras kopu un tradicionālās kultūras apvienību rīkotiem atvērtajiem Veļu vakariem.
 


RIJAS BALLE Ķekavā Komentēt

TIKŠANĀS SOMUGRU DIENU NOSKAŅĀS Komentēt

Rīgas Latviešu biedrībā, Līgo zālē sestdien, 28. septembrī plkst.18.00 satiksimies SOMUGRU DIENU noskaņās! Šogad sarīkojums būs veltīts tradicionālajiem mūzikas instrumentiem - koklēm un tām radniecīgajiem instrumentiem. Tajā piedalīsies goda viesi: asociācijas Fenno – Ugria (Igaunija) vadītāji; muzikologi, kokļu un koklei radniecīgo mūzikas instrumentu spēles muzikanti: Leanne Barbo un Karmen Juhkam (Igaunija); udmurtu – igauņu folktrio AR-GOD (Maria Korepanova, Nikolajs Anisimovs, Toivo Sõmer) (Igaunija); Lāslo Kovāčs (Lászlo Kovács) un Žužanna Lakone Fodora (Zsuzsanna Lackone Fodor), (Ungārija), Rozīte Katrīna Spīča (Latvija) Vizuālo noskaņu sarīkojumā veidos biedrības „Randailst” starptautiskā mākslas plenēra “Līvzeme 2019 ” izstāde.

Tikšanās reizē tiks pārrunāta iepriekšējo gadu pieredze un kaldinātas idejas turpmākajam.

Ieeja – brīva.

Lūgums dalību pieteikt pa tālruņiem + 371 29528421 vai +371 27628285, vai e- pastā: , jo vietu skaits ir ierobežots. Sarīkojuma noskaņa būs neformāla, apmeklētāji ir aicināti līdzi ņemt “groziņu”.

Sarīkojumu organizē Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisija sadarbībā ar asociāciju Fenno – Ugria (Igaunija), Ungārijas vēstniecību Latvijā un SIA Metsa Forest Latvia (Latvija – Somija), informatīvi atbalsta Latvijas Folkloras biedrība.


Ēdoles-Īvandes pūralāde Komentēt

Baltu Vienības ugunsrituāls Komentēt

Rudenāji-2019 tuvojas! Komentēt

Baltu vienības sasauksme - 2019 Komentēt (5)


Kā katru gadu kopš 2009.gada 22.septembrī tiek iededzinātas Baltu Vienības ugunis. Arī šogad. Latviskās dzīvesziņas centrs ZALTIS ir uguņu iedegšanas koordinatori Latvijā. Aicinām būt atbildīgiem un līdzdarbīgiem - ar saviem uguņiem kuplināt un stiprināt mūsu kopības un vienotības ideju. Mūsu zemju un tautu spēku. Baltu zemju spēku. Aicinām iesaistīties arī pasaulē mītošo baltu tautu pēctečus!

Tik, cik būs uguņu uz katra kalna,
Tik mēs arī te dzīvosim /M.Melgalvs/

Helmī Stalte- līvu vēja balss Komentēt

Saulkrastos notiks senās uguns nakts un VIII folkloras festivāls PA SAULEI Komentēt (1)

31. augustā Saulkrastos jau astoto reizi norisināsies folkloras festivāls “Pa Saulei”, kas vienuviet pulcēs desmitiem folkloras mūzikas izpildītāju un klausītāju. Festivāla programmā ieplānotas gan sadziedāšanās, danči, gan dažādas meistarklases un lielkoncerts, bet vakara pašā noslēgumā – ugunskura un uguns skulptūru iekuršana jūrmalā.


 

Svātki Upītie un Ļipa kust II Komentēt (3)

Piektdien, 2019.gada 23. augustā, trešo albumu prezentēs viena no spilgtākajām un aktīvākajām Latvijas folkloras kopām – Viļakas novada folkloras kopa “Upīte”. Kopas jaunais albums “Ryugts” veltīts dziesmām par mīlestību, par cerību un precību laiku. Albuma prezentācija notiks Upītes Tautas namā 23. augustā plkst. 20.00.VEĻU MĒNESIS

Atminiet, labi, ļaudis,
Cik augšā, cik zemē;
Cik augšā sīku zvaigžņu,
Cik zemē akmentiņu.