XXI

STARPTAUTISKAIS MASKU TRADĪCIJU FESTIVĀLS


norisināsies 2020.gada 15.-16.februārī

Līvānu novadā


Starptautiskais masku tradīciju festivāls fb
 

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Gaviles
Aicina iegavilēt VII Latvijas postfolkloras festivālu “Gaviles”! Komentēt

Pirms postfolkloras festivāla “Gaviles” galvenā koncerta, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas iegavilēšanas koncertus.

Improvizācijas meistarklase ar Danu Indāni, kā arī koncerts ar grupām "Balssbalss" un "Jāņoga" - 23. martā “Kalnciema kvartālā”; koncerts ar grupām “Teikas muzikanti“ un “Skandi“ - 28.martā, Alus darbnīcā “Labietis”. 

25. oktobris
Gunta Saule
, 25.10.2018
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas sagaidīšanu Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. 

18. marts, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!” Komentēt (1)

Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”. Ieeja pasākumā bez maksas.
 

18. marts, 11:00
Rīga, Ritums (filiāle Ieriķu ielā 43)
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums Komentēt

Pirmais Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums – 16.martā plkst. 19.00, kafejnīcā Spiikiizi!

Sarunas par postfolkloru ar etnomūziķi Ēriku Zepu. Uzstāsies postfolkloras grupa Daba San!

16. marts, 19:00
Kafejnīca Spiikiizi
Gunta Saule
, 16.03.2018
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Aktuāli RSS
IV Lielā Stāstu Nakts Komentēt drukāt

Sestdien, 23.martā no plkst.18.00 Katlakalna Tautas namā norisināsies ikgadējs tradicionālās kultūras sarīkojums - IV LIELĀ STĀSTU NAKTS-2019 KATLAKALNĀ, kurā kopā pulcēsies Stāsti un stāstnieki no dažādām vietām Latvijā un pat viesi no ļoti tālām zemēm.


Kā ik gadu, vakaru sāksim ar Sirmās stundas iezīmēšanu un vakara iedziedāšanu, ko vadīs mājinieki, Katlakalna folkloras kopa RĀMUPE. Pēc tam Stāstu nakti svinīgi atklāsim un pirmie stāsti būs tādi, uz kuriem vecmāmiņas izaicinās mazbērnus vai otrādi. Aija Vitmane būs šī stāstu laika kūrētāja, bet dalībnieču vidū ceram sastapt mūsu kaimiņnovada stāstnieci Doles Anitu, ikgadējo Stāstu nakts viešņu no Kuldīgas Liesmu Lagzdiņu, rucavnieces Māsas Tapiņas, līvieti Zoju Sīli. Savus stāstus pieteikuši arī Katlakalna ģimeņu folkloras kopas “LIZDA “dalībnieki, no kuriem jau dažs labs ķipars ir pacīnījies stāstnieku konkursos un pārvedis mājās godalgotus diplomus.

Nākamais Stāstu nakts laiks būs veltīts brīnumu pasakām, kuras stāstīs ciemiņi no Auļukalna Vidzemes viducī - Inita Šalkovska un Mikus Čavarts. Te nu pasakas stāstīšanā tiks iesaistīti arī daudzveidīgi mūzikas instrumenti, ritma un skaņu rīki. Un viņu brīnumpasaku stāsts tiešām solās būt brīnumu pilns un pārsteidzošs. Jā, un tas nebūt nav teikts, ka saistoši tas liksies tikai un vienīgi bērniem.

Austrumu teiku un pasaku laikā pieskarsimies gluži eksotiskai zemei Japānai – viņas skaņās un balsīs ievedīs šobrīdējais LU Folkloristikas nodaļas apmaiņas students Sho Mastumoto, japāņu valodas tulks un stāstnieks, arī pētnieks un folkloristikas doktorants Uģis Nastevičs, stāstniece Gunta Saule un viesi no Vidzemes stāstnieku kopienas. Japāņu pasakas japāniski un latviski, latviešu pasakas latviski un japāniski, varbūt arī japāņu attēlu stāsti kamišibai – tas viss mūs sagaida šai laikā.

Akmeņu noslēpumu un teiku burvībā un tās stāstos katru klausītāju ievedīs Gunta Saule, liepājniece, dzintara ķērāja un mezglotāja Ilze Vainovska ar dzintara stāstiem un mezglošanas darbnīcām, kā arī Latgales kultūras un valodas kvēls patriots, arīdzan akmeņu sajutējs, ieraudzītājs un pētnieks Ivars Logins.

Kad būsim jau gana daudz sēdējuši un klausījušies, un runājuši, būs klāt naksniņu laiks. Katrs Stāstu nakts ciemiņš aicināts ņemt līdzi groziņā kārumus pašam un draugam, ko likt kopīgā mielasta galdā un te nu būs brīdis un laiks to visu nogaršot. Iestiprinājušies ļausimies danču un rotaļu laika burvībai. Mums muzicēs, kā arī deju un rotaļu soļus ierādīs muzikanti no Lizuma un no Rīgas etnokopas DĀRDI.

Pēc pusnakts iedvesmosimies un iedvesmosim arī citādiem nakts stāstiem – kādi tie būs, to rādīs laiks, bet te jo īpaši stāstīt un klausīties varēs it visi sanākušie, sabraukušie un vēl izturīgie. Te lieti noderēs Stāstu nakts krusttēva un mūsu drauga Gunta Pakalna stāsti un ierosinājumi. Sagaidām arī stāstu spēles un turnīrus un citus stāstus līdz pēdējam stāstniekam un klausītājam vai kas zina, varbūt tiešām līdz pašam saullēktam. Un ja būs noskaņojums, tie, kuri vēlēsies vai šai gadā vēl nebūs Lielās dienas saullēktu baudījuši, varēs i vēl šai rītā sapulcēties Daugavmalā svinēt saullēktu.

Uz Stāstu nakti līdzi ņemam nelielu cienastu kopīgam mielastam, labu omu, klausīšanās un stāstīšanas prieku!

Ieejas maksa - simbolisks ziedojums (1,- EUR) stāstniecības izaugsmei Katlakalnā.Lielā

Stāstu nakts notiek īpaši pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam.

Sadarbības partneri: Latvijas Stāstnieku asociācija, Latvijas Folkloras biedrība, Tradicionālās kultūras izglītības un amatniecības biedrība Jumala,

Ziņu sagatavoja
Gunta Saule, Lielās Stāstu nakts un Latvijas Folkloras biedrības saziņas atbildīgā,
tālr. 27811297; e-pasts –
vairāk – www.folklorasbiedriba.lv
https://kalnakopa.blogspot.com/
Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
SVEČU MĒNESIS

Iesaliņa malējiņa
Bitit' nesa saujiņâ;
Alutiņa brūverits
Lāci veda namiņâ.
Liec, lāciti, savu spēku,
Bitit, savu saldumiņu!


/Dainu skapis, 19627-0, Cēsu Biksērē/