Aktuāli RSS
JOIKAS un DAINAS Komentēt drukāt


Etno-eko festivāla SVIESTS 

radošās 

darbnīcas

Amatu mājā Drabešos 

(Amatu mājas un Drabešu internātpamatskolas telpās,
Drabešu pag., Amatas nov.)

2014.gada 22. līdz 25.jūlijs

Darbnīcu noslēgums 26.jūlijā etno-eko festivālā SVIESTS Cēsīs,
Cēsu pils dārzā.
 

4 ievirzes:
 
Šamaņu bungu izgatavošanas darbnīca
Vadītājs: Cato Nystad (Norvēģija)

Cato pavadībā katrs dalībnieks varēs izgatavot pats savas autentiskas sāmu šamaņu bungas. Cato pastāstīs arī par šamaņu bungu nozīmi un pielietošanu, par to, kā sadarboties ar dabas spēkiem un atvērtu sirdi gūt prieku no tiem. Cato Nystad ir ilgi studējis sāmu kultūru un piedalījies padziļinātās ceremonijās ar mērķi atvērt savu sirdi priekam. Viņam ir arī ilggadīga pieredze autentisku sāmu šamaņu bungu izgatavošanas darbnīcu vadīšanā.

 
Joikošana
Vadītāji: Ingor Ante Ailup Gaup un Piera Somby (Norvēģija)

Ailup ir viens no labākajiem joikotājiem pasaulē. Viņš iemācīs kā joikot un kā šo sāmu dziedāšanas tehniku izmantot, piemēram, šūpuļdziesmās, kā joikot vēju un citas dabas skaņas.

Piera Somby ir pieredzējis sāmu mūziķis un joikotājs. Viņš pastāstīs par seno pirmskristietības laika sāmu šamaņu reliģiju un joikošanas un šamaņu bungu nozīmi un pielietojumu tajā.

Celošana

Vadītāja: Viktorija Sīviņa (Latvija) 4 dienu laikā būs iespēja uzzināt celu audumu un celaiņu vēsturi, to paveidus, lietojumu un izplatību Latvijā. Katru dienu būs iespēja praktiskā nodarbībā noaust citu celaines paveida paraugu. Darbam nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti.

Tradicionālās kokles spēle iesācējiem
Vadītāji: Tālis Karlsons un Adele Grunte (Latvija)

Nav nepieciešamas priekšzināšanas, vienīgi sava 9-13 stīgu tradicionālā kokle. Mācību materiāls – V.Muktupāvels „Kokļu spēles pašmācība” – tiks nodrošināts. Iemācīsieties, kā uzskaņot kokli, pamata akordus un dažādus spēlēšanas paņēmienus. Darbs notiks gan grupā, gan individuāli, iemācīsieties spēlēt pirmās tautas melodijas.

 
Joikošanu un kokļu spēli iespējams apvienot.
Dzīvošana un ēšana Drabešu internātskolā.
Katrā ievirzē paredzēti līdz 10 dalībnieku.
Dalībai ievirzēs nav nepieciešamas priekšzināšanas, jābūt vismaz 18 gadus vecam un patstāvīgām, gatavam aktīvi līdzdarboties.
Dalība, ēdināšana un dzīvošana ir bez maksas.
 
Projekts „Joikas un dainas” tiek finansēts no Eiropas ekonomiskās zonas finanšu instrumenta programmas LV04 „Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana” neliela apjoma grantu shēmas „Kultūras apmaiņa”.
 
Sīkākai informācijai lūdzu sazinieties:
 
Daina Zalāne
2915 6686

www.lauska.lv
Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani

KALENDĀRS
DIEVAM, DABAI, ATELPAI- 2024





 

Latvijas Folkloras biedrība sociālajos medijos
 
ZIEDU MĒNESIS