XXI

STARPTAUTISKAIS MASKU TRADĪCIJU FESTIVĀLS


norisināsies 2020.gada 15.-16.februārī

Līvānu novadā


Starptautiskais masku tradīciju festivāls fb
 

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Gaviles
Aicina iegavilēt VII Latvijas postfolkloras festivālu “Gaviles”! Komentēt

Pirms postfolkloras festivāla “Gaviles” galvenā koncerta, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas iegavilēšanas koncertus.

Improvizācijas meistarklase ar Danu Indāni, kā arī koncerts ar grupām "Balssbalss" un "Jāņoga" - 23. martā “Kalnciema kvartālā”; koncerts ar grupām “Teikas muzikanti“ un “Skandi“ - 28.martā, Alus darbnīcā “Labietis”. 

25. oktobris
Gunta Saule
, 25.10.2018
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas sagaidīšanu Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. 

18. marts, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!” Komentēt (1)

Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”. Ieeja pasākumā bez maksas.
 

18. marts, 11:00
Rīga, Ritums (filiāle Ieriķu ielā 43)
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums Komentēt

Pirmais Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums – 16.martā plkst. 19.00, kafejnīcā Spiikiizi!

Sarunas par postfolkloru ar etnomūziķi Ēriku Zepu. Uzstāsies postfolkloras grupa Daba San!

16. marts, 19:00
Kafejnīca Spiikiizi
Gunta Saule
, 16.03.2018
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Aktuāli RSS
Kā sagaidīsim Andrejdienu? Komentēt drukāt
Andrejdiena Katlakalnā
Andrejdiena Katlakalnā

2019.gada 30.novembrī Katlakalna Tautas namā Projekta Gadskārtu un mūža godu tradīciju skola ietvaros notiks tradīciju sarīkojums KĀ SAGAIDĪSIM ANDREJDIENU. Plkst. 16.00 Tradicionālo deju meistardarbnīcu Jurjānu Andreja pierakstītās dejas un rotaļas vadīs tradicionālās dejas meistare Dace Circene un etnokompānija ZEIDI. Ap sešiem vakarā būs atsevišķi meitu un sievu, un puišu un vīru rituāli kopā ar Guntu Sauli un Andri Kapustu. Bet plkst. 19.00 sāksies Andrejvakars Katlakalnā – saviesīgā daļa ar mielastu, dejām, spēlēm, rotaļām un sadziedāšanu. Andreju svētīšanā piedalīsies tautas mūzikas instrumentu kopa UT no Utenas Lietuvā, Ceraukstes folkloras kopa LAUKAM PĀRI, kā arī Baldones, Bārbeles, Skrīveru un Tomes folkloras kopu dalībnieki.

Tradicionālā Andrejdiena vēl pagaidām nav no ļoti pazīstamām iezīmdienām. Par Andreju svētīšanas ieražām nav zināms ļoti daudz – Folkloras krātuvē, Dainu skapī vai Ticējumu krājumos Andreji nav no ļoti bieži pieminētajīem svētkiem. Ir zināms tas, ka Andrejos uzsvars ir uz jaunu ļaužu sadzīvi un uz daudzveidīgiem ticējumiem nākamās līgaviņas vai līgavaiņa pieburšanā vai piesaukšanā. Pareģojošu sapņu piesaukšana, ķiršu zaru plaucēšana, - arī tie saistīti ar nākamo dzīvesdraugu.

Jaunuvēm pārsvarā svarīgi “ieraudzīt” īsto. Puišiem tieši Andrejos varētu būt viens no iesvētību laikiem precībām gatavu puišu kārtā – spēks, varīte, gudrība – tās visas ir šai laikā pārbaudāmas īpašības un iemaņas. Tie pāri, kuriem savs dzīvesdraugs jau tuvumā, var zīlēt, kāda tad būs turpmākā sadzīvošana. Arī nākamā gada ražas pareģošana vērojot laikapstākļus Andrejos ir diezgan raksturīga. Katram saimniekam svarīgi zināt, vai nākamais gads paredzams sauss vai slapjš – lai zinātu, kā izkārtot laukus. Mūsdienās jau gan daudz kas mainījies – jauniešu cerēšanās un lūkošanās notiek, tik tas veids ir mazliet citāds.

Katlakalna folkloras kopa RĀMUPE Andrejus ir jau svētījusi pirms vairākiem gadiem. Arī šogad laiks un noskaņojums aicina Andrejiem raksturīgo dziesmu, deju nu rotaļu pūru pacilāt. Bet tādos svētkos ir labi būt kopā ar draugiem un domubiedriem. Tāpēc Andrejvakaru kuplinās tradicionālo deju meistare Dace Circene un etnokompānija ZEIDI. Daces vadītā meistarklasē apgūsim Jurjānu Andreja pierakstītās dejas un rotaļas. Pēc tam atsevišķus rituālus dažādās vietās izvedīs sievas un meitas, un vīri un puiši.

Vakara saviesīgā daļa sāksies ar skanīgu ciemkukuli no Aukštaitijas - viesos brauks Tautas mūzikas instrumentu kopa no Utenas Lietuvā UT. Klājuši kopīgu mielasta galdu klausīsimies arī to, ko par cerēšanos, lūkošanos vienam otra vērtēšanu un jauniešu sadzīvi vēstīs Ceraukstes folkloras kopa LAUKAM PĀRI. Šādi ieskandēts vakars turpināsies ar sirsnīgu sadancošanu, kopīgām rotaļām, sadziedāšanu un padziedāšanu arī no pārējo viesu un mājinieku, Katlakalna folklors kopas, puses.

Svētku rīkotāji un uzņēmēji Katlakalna Tautas nams un folkloras kopa RĀMUPE.

Aicinām pievienoties ikvienu tradīcijas un folkloras draugu, līdzi ņemot cienastu kopīgajam Andrejvakara galdam!

Atbalsta – VKKF
Informatīvais atbalstītājs Latvijas Folkloras biedrība - www.folklorasbiedriba.lv
Ziņu sagatavoja
Gunta Saule, folkloras kopa RĀMUPE, projekta saziņas atbildīgā
tālr. 27811297, e-pasts:
Vairāk – Folkloras kopas RĀMUPE e-dienaslapā - https://kalnakopa.blogspot.com/
Ķekavas novada kultūras lapā - http://parkulturu.lv/sakums
Sociālajos tīklos @raamupe


 

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
SVEČU MĒNESIS

Iesaliņa malējiņa
Bitit' nesa saujiņâ;
Alutiņa brūverits
Lāci veda namiņâ.
Liec, lāciti, savu spēku,
Bitit, savu saldumiņu!


/Dainu skapis, 19627-0, Cēsu Biksērē/