XXI

STARPTAUTISKAIS MASKU TRADĪCIJU FESTIVĀLS


norisināsies 2020.gada 15.-16.februārī

Līvānu novadā


Starptautiskais masku tradīciju festivāls fb
 

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Gaviles
Aicina iegavilēt VII Latvijas postfolkloras festivālu “Gaviles”! Komentēt

Pirms postfolkloras festivāla “Gaviles” galvenā koncerta, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas iegavilēšanas koncertus.

Improvizācijas meistarklase ar Danu Indāni, kā arī koncerts ar grupām "Balssbalss" un "Jāņoga" - 23. martā “Kalnciema kvartālā”; koncerts ar grupām “Teikas muzikanti“ un “Skandi“ - 28.martā, Alus darbnīcā “Labietis”. 

25. oktobris
Gunta Saule
, 25.10.2018
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas sagaidīšanu Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. 

18. marts, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!” Komentēt (1)

Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”. Ieeja pasākumā bez maksas.
 

18. marts, 11:00
Rīga, Ritums (filiāle Ieriķu ielā 43)
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums Komentēt

Pirmais Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums – 16.martā plkst. 19.00, kafejnīcā Spiikiizi!

Sarunas par postfolkloru ar etnomūziķi Ēriku Zepu. Uzstāsies postfolkloras grupa Daba San!

16. marts, 19:00
Kafejnīca Spiikiizi
Gunta Saule
, 16.03.2018
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Aktuāli RSS
Ziemas pasaku un stāstu laiks Komentēt drukāt

2020.gada 18.janvārī BIRZGALĒ notiks projekta Gadskārtu un mūža godu tradīciju skola Noskaņu sarīkojums Ziemas pasaku un stāstu laiks

Plkst. 12.00 pie Lindes parka sāksies pārbrauciens Birzgales un apkaimes stāsti dabā, kuru vadīs Birzgales muzeja RŪĶI vadītāja Iveta Freimane, un kura laikā tiksimies arī ar Kalnadruvu klēts saimniekiem Vladimiru un Daci Soboļeviem.

Plkst. 14.00 Birzgales muzejā RŪĶI notiks priekšlasījums Stāstniecības tradīcija Latvijā un pasaulē un Stāstīšanas prasmju apguves darbnīca, un šo dienas daļu kūrēs Latvijas Folkloras krātuves pētnieks, stāstniecības eksperts Guntis Pakalns. Stāstu diena turpināsies turpat Birzgales muzejā RŪĶI un Plkst. 16.00 sāksies Ziemas stāstu un dziesmu vakars

Noskaņu sarīkojumu Ziemas pasaku un stāstu laiks īstennojam sadarbībā ar satāstniecības meistaru, Latvijas Folkloras krātuves pētnieku Gunti Pakalnu, Birzgales muzeju RŪĶI un Tomes folkloras kopu GRAUDI.

Kas gan var būt piemērotākais laiks pasaku un teiksmainu notikumu stāstīšanai kā ziemas pēcpusdiena omulīgā vidē, kas senatnes noskaņas piepildīta. Aiz loga lāsmo sniega atspīdums un pievakares krēslā jau iezaigojas Mēness radītās ēnas. Sajūta vai atmiņa par čirkstošu sniegu zem ragavu sliecēm un siltos dūraiņos slēptās rokas, pūkainos kažokos un biezās seģenēs tīti augumi no ziemas spelgoņas paslēpušies aiz ragavu augstajiem grodiem. Cauri meža skupsnai, pāri pļavas ielokam un upes līkumam, zvārguļiem pie zirga ilksīm šķindot braucēji ir devušies ceļā. Sērst, kaimiņus apciemot, stāstus un pasakas stāstīt un kādu skanīgu dziesmu izdziedāt. Kūp zirgu elpa no viņu siltajiem purniem, skan mazliet iesalušas balsis, braucējiem no pajūga uz pajūgu sasaucoties. Nobirst sarmota sniega lāsums no garāmbraucot aizkarta egles zara, kas pārliecies ceļam, - jauši vai nejauši aizskarta. Aiz piekalnes jau dzirdamas ciema suņu rejas... Brauciens traucas šurp no tāliem aizlaikiem, no sniega laukiem un vilku kvēlošām acīm meža biezokņos... uzradīt telpu stāstiem. Sveču gaismā, sprakstoša kamīna balsīs un siltumā jaušoties, vienam otra sirds siltumā un stāstos veldzējoties.

Ķekavas kultūras centra Katlakalna Tautas nams un folkloras kopa RĀMUPE šobrīd jau otro sezonu īsteno nopietnu un saturīgu tradicionālās kultūras projektu, kurā galvenā uzmanība veltīta dažādām ar cilvēka mūža godiem, gadskārtu un iezīmīgo dienu svētīšanas tradīcijām, to pētīšanai, izzināšanai un popularizēšanai. Šai sezonā uzsvars īpaši likts uz bērnības un jaunības laiku. Nav jau tā, ka pasakas un teikas būtu vien bērnu dzīves daļa, tomēr vairāk jau ir pierasts, ka tās kā pasaules izziņas veids tiek izmantotas tieši bērnībā. Projektu Gadskārtu un mūža godu tradīciju skola atbalsta Latvijas Valsts kultūrkapitāla fonds.

Dalība sarīkojumā Ziemas stāstu un pasaku laiks atvērta ikvienam interesentam neatkarīgi no iepriekšējas pieredzes.

Pieteikšanās pa tālruni 27811297 vai e-pastā (Gunta)

Vairāk - http://kalnakopa.blogspot.com/2020/01/ziemas-pasaku-un-stastu-laiks.html

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
SVEČU MĒNESIS

Iesaliņa malējiņa
Bitit' nesa saujiņâ;
Alutiņa brūverits
Lāci veda namiņâ.
Liec, lāciti, savu spēku,
Bitit, savu saldumiņu!


/Dainu skapis, 19627-0, Cēsu Biksērē/