XXI

STARPTAUTISKAIS MASKU TRADĪCIJU FESTIVĀLS


norisināsies 2020.gada 15.-16.februārī

Līvānu novadā


Starptautiskais masku tradīciju festivāls fb
 

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Gaviles
Aicina iegavilēt VII Latvijas postfolkloras festivālu “Gaviles”! Komentēt

Pirms postfolkloras festivāla “Gaviles” galvenā koncerta, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas iegavilēšanas koncertus.

Improvizācijas meistarklase ar Danu Indāni, kā arī koncerts ar grupām "Balssbalss" un "Jāņoga" - 23. martā “Kalnciema kvartālā”; koncerts ar grupām “Teikas muzikanti“ un “Skandi“ - 28.martā, Alus darbnīcā “Labietis”. 

25. oktobris
Gunta Saule
, 25.10.2018
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas sagaidīšanu Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. 

18. marts, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!” Komentēt (1)

Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”. Ieeja pasākumā bez maksas.
 

18. marts, 11:00
Rīga, Ritums (filiāle Ieriķu ielā 43)
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums Komentēt

Pirmais Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums – 16.martā plkst. 19.00, kafejnīcā Spiikiizi!

Sarunas par postfolkloru ar etnomūziķi Ēriku Zepu. Uzstāsies postfolkloras grupa Daba San!

16. marts, 19:00
Kafejnīca Spiikiizi
Gunta Saule
, 16.03.2018
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Aktuāli RSS
Folkloras kopu Dižkoncerts un balvas Austras koks pasniegšana 2019 Komentēt drukāt

2019. gada 7.decembrī VEF Kultūras pils Kamerzālē notika folklras kopu Dižkoncerts un Folkloras biedrības balvas „Austras koks” 2019.gada apbalvojumu pasniegšanas ceremonija. Koncertu grezni un iedvesmojoši vadīja Asnate Rancāne (folkloras kopa GARATAKA) un Edgars Zilberts (folkloras kopa VILKAČI).

Dižkoncertu ievadīja Madonas VĒRTUMNIEKI (vadītāja Ingrīda Grudule) ar savulaik kopas dibinātāja un zelta pamatu licēja Arta Kumsāra greznāko mantojumu – viņa paša pierakstītām un savulaik iemācītām dziesmām vēl tad, kad tagadējie VĒRTUNIEKI dēvējās Madonas skandinieki. Tika izrādīts gan spožs Vidzemes sēlisko dziesmu un valodas skanējums, gan aizrautīgas muzicēšanas paraugi. VĒRTUMNIEKI joprojām priecē ar stiprām un skanīgām vīru balsīm.

Kurzemes vidienes tradicionālā valoda un dziesmas skanēja Talsu kopas TALSI (vadītāja Lija Dunska) priekšnesumā. Talsenieku pulkā līdzās pieredzējušām sievām patīkami redzēt arī meitas vainagos un arī gluži jauniņas dziedošas bižainas meitenes.

Latgales karogu augsti turēja Upītes kopa (vadītājs Andris Slišāns). Kopas nemainīgais jauneklīgums parādījās puišu izrādīšanās dejā. Tikpat aizrautīgi kā dejoja puiši, krāšņos Ziemļlatgales balsus izgavilēja meitas un sparīgos ritmos izdejoja vidējā paaudze. Un tikpat sirsnīgi muzicēja visi kopā. Liels prieks arī par visjaunākās paaudzes klātbūtni.

Pēc koncerta sākās apbalvošanas daļa. Austras koks, gada apbalvojums par darbību folklorā tika piešķirts jau otro reizi. Pirmie Austras koki tika piešķirti 2018.gadā. Apbalvojuma Austras koks mērķis ir atgādināt sabiedrībai, popularizēt un daudzināt latvisko dzīvesziņu, tās pamatvērtības, izpausmes un ilgtspēju mūsdienu sabiedrībā, kā arī pievērst sabiedrības uzmanību un godināt personu, kopu un kopienu veikumu latviskās dzīvesziņas un tautas tradīciju kopšanas talkā. Balvu par latviskās dzīvesziņas kopšanu un daudzināšanu pasniedz folkloras kopām, biedrībām, apvienībām vai citām kopienām. Svarīgākais nominācijas vērtēšanas kritērijs ir veikums gadskārtu svētku, ģimeņu godu un folklorā mantoto zināšanu par dabu un Visumu iedzīvināšanā un daudzināšanā mūsdienu sabiedrībā. Savukārt balvu par aktivitatēm folkloras jomā pasniedz folkloras kopām, biedrībām, apvienībām vai citām kopienām. Svarīgākais nominācijas vērtēšanas kritērijs ir veikums koncertos, sarīkojumos, mācību nometnēs, izdevumos un citās aktivitātēs. Kā jau liecina nosaukums, Balvu par mūža ieguldījumu pasniedz individuālai personai. Svarīgākais nominācijas vērtēšanas kritērijs ir ilglaicīga, aktīva un iedvesmojoša līdzdalība folkloras vērtību un prasmju saglabāšanā, nodošanā nākamajām paaudzēm un daudzināšanā.

Balvas nolikums arī nosaka, ka iesniegt pieteikumus apbalvojumam var jebkurš, bet galējo izvērtējumu nosaka Folkloras biedrības valdes dalībnieku balsojums par ieteiktajiem kandidātiem.

Izņēmuma kārtā šogad tika piešķirta arī Iedvesmas balva.

2019. gada LAUREĀTI

Balva par aktivitātēm folkloras jomā 2019. gadā –
Inesei un Andrim Rozēm, (biedrība KasTe, Amatas folkloras kopa ORE)

Balva par latviskās dzīvesziņas kopšanu un daudzināšanu –
Madonas folkloras kopai „Vērtumnieki”

Iedvesmas balva –
Aismai un Rihardam Valteriem

Balva par mūža ieguldījumu –
Bārtas etnogrāfiskā ansambļa dalībniecei, priekšdziedātājai, teicējai Līvijai Otaņķei
Folkloras kopas „Skandinieki” dibinātājai un dalībniecei Helmī Staltei


Fotostraume (foto: Agris Priedītis) -
https://photos.app.goo.gl/kH2PaMzgj8maRLGv7

Videostraume -
https://www.youtube.com/playlistlist=PLd9q9ehyWIrcl8GphRxgV4Zsu5qyENyHF
 

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
SVEČU MĒNESIS

Iesaliņa malējiņa
Bitit' nesa saujiņâ;
Alutiņa brūverits
Lāci veda namiņâ.
Liec, lāciti, savu spēku,
Bitit, savu saldumiņu!


/Dainu skapis, 19627-0, Cēsu Biksērē/