XXI

STARPTAUTISKAIS MASKU TRADĪCIJU FESTIVĀLS


norisināsies 2020.gada 15.-16.februārī

Līvānu novadā


Starptautiskais masku tradīciju festivāls fb
 

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Gaviles
Aicina iegavilēt VII Latvijas postfolkloras festivālu “Gaviles”! Komentēt

Pirms postfolkloras festivāla “Gaviles” galvenā koncerta, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas iegavilēšanas koncertus.

Improvizācijas meistarklase ar Danu Indāni, kā arī koncerts ar grupām "Balssbalss" un "Jāņoga" - 23. martā “Kalnciema kvartālā”; koncerts ar grupām “Teikas muzikanti“ un “Skandi“ - 28.martā, Alus darbnīcā “Labietis”. 

25. oktobris
Gunta Saule
, 25.10.2018
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas sagaidīšanu Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. 

18. marts, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!” Komentēt

Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”. Ieeja pasākumā bez maksas.
 

18. marts, 11:00
Rīga, Ritums (filiāle Ieriķu ielā 43)
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums Komentēt

Pirmais Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums – 16.martā plkst. 19.00, kafejnīcā Spiikiizi!

Sarunas par postfolkloru ar etnomūziķi Ēriku Zepu. Uzstāsies postfolkloras grupa Daba San!

16. marts, 19:00
Kafejnīca Spiikiizi
Gunta Saule
, 16.03.2018
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Aktuāli RSS
Pirmais Starptautiskais folkloras deju festivāls “Lipa kust” Komentēt drukātNo 22. līdz 26. augustam Ziemeļlatgalē notiks pirmais Starptautiskais folkloras deju festivāls “Lipa kust”, kurā piedalīsies folkloras kopas no Latvijas, Lietuvas, Rumānijas un Slovākijas, danču vakaros, meistarklasēs un koncertos parādot Eiropas tradicionālo deju daudzveidību.

Pirmajā Starptautiskajā folkloras festivālā “Lipa kust”, kas notiks Viļakas un Baltinavas novados, piedalīsies tradicionālās mūzikas klubs “Vešeta” no Lietuvas, folkloras kopa “Doina Rebrei” no Rumānijas, folkloras kopa “Dubrava” no Slovākijas, kā arī etno kompānija “Zeidi”, folkloras kopas “Egle” un “Rekavas dzintars” un festivāla idejas autori – folkloras kopa “Upīte”. Festivāla mērķis ir popularizēt tradicionālās dejas un to dažādību, aicināt interesēties par vietējo un citu valstu folkloru, kā arī tradicionālās kultūras norisēs arvien vairāk iesaistīt vietējo sabiedrību. Ideja rīkot festivālu radusies folkoras kopas “Upīte” vadītājiem Andrim Slišānam un Ligitai Spridzānei vēlmē redzēt dejojošu Ziemeļlatgali. Iedvesma, ka tas būs tieši festivāls, nākusi 2016. gada vasarā pēc piedzīvotā folkloras festivāla Rumānijā, kas bijis citādāks nekā ierasts Latvijā. Ceļš uz dejojošu Ziemeļlatgali ir bijis pakāpenisks – pašiem dancojot, audzinot muzikantus, izdodot Ziemeļlatgales danču DVD un festivāls nu ir kā loģisks turpinājums iesāktajam darbam. Plānots, ka starptautisks folkloras festivāls Upītē turpmāk varētu notikt katru otro gadu, īstenojot ideju, ka pat vistālākajos valsts nostūros dažādos veidos var aktīvi rosīties un justies piederīgs Latvijai.

Festivāla “Lipa kust” programmā piecu dienu ilgumā iecerēti gan publiski pasākumi, gan pasākumi tikai festivāla dalībniekiem. Ikviens interesents būs gaidīts iepazīšanās danču vakarā Balkanu dabas parkā 22. augustā, valstu prezentāciju pasākumā Upītes Tautas namā 23. augustā, rumāņu, slovāku, lietuviešu un latviešu danču meistarklasēs Balkanos un folkloras kopu koncertos Baltinavā, Rekovā un Medņevā 24. augustā, kā arī visu dalībnieku noslēguma koncertā Upītē 25. augustā. Savukārt festivāla dalībnieki dosies vairākās Viļakas un Baltinavas novadus izzinošās ekskursijās.

Starptautiskais folkloras festivāls “Lipa kust” šogad būs arī daļa no tradicionālajiem Upītes ciema svētkiem “Svātki Upītie”, kuros līdzās festivālam būs arī tradicionālās Latvijas teātru viesizrādes – 20. augustā Upītē varēs skatīt Latvijas Nacionālā teātra izrādi “Zēns”, bet 26. augustā Dirty Deal Teatro viesizrādi “Baltā grāmata”. Svētku noslēgumā – tradicionālā nakts trase ar uzdevumiem un pārsteigumiem un grupas “Unknown Artist” koncerts-balle.

Folkloras festivālu organizē biedrība “Upītes jauniešu folkloras kopa” un nemateriālās kultūras mantojuma centrs “Upīte”, atbalsta Viļakas novada dome un Baltinavas novada dome. Festivāls tiek īstenots Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammā “Latvijai – 100”.

Ziemeļlatgale ir īpašs reģions Latvijas tradicionālās kultūras kartē. Te tradicionālās kultūras norises joprojām ir dzīvas un turpina pārmantošanās procesu gan dziesmu, gan deju, gan tradīciju un prasmju veidā. Vieni no aktīvākajiem tradicionālās kultūras kopējiem ir folkloras kopas “Upīte” jaunieši. Pateicoties tieši folkloras kopai un darbīgajai Slišānu saimei nelielais Krievijas pierobežas Upītes ciems ir labi zināms visā Latvijā kā dzīva, rosīga un īpaši latgaliska vieta.

Festivāla gaidīšanai un tā notikumiem līdzi varēs sekot Nemateriālās kultūras mantojuma centra "Upīte" FB lapā https://www.facebook.com/NKMCupite/

#UpītieDzeiveJauka

Plašāka informācija:
Andris Slišāns
Biedrība “Upītes jauniešu folkloras kopa”
Mob. tel. +371 29621058
e-pasts:

>>><>>>
 

Pyrmū reizi byus Storptautyskys folkloras deju festivals “Lipa kust”


Nu 22. da 26. augusta Zīmeļlatgolā byus pyrmais Storptautyskais folkloras deju festivals “Lipa kust”, kurymā pīsadaleis folkloras kūpas nu Latvejas, Leitovas, Rumanejas i Slovakejas, daņču vokarūs, meistarklasēs i koncertūs paruodūt Eiropas tradicionalūs deju daudzveideibu.

Pyrmajā Storptautyskajā folkloras festivalā “Lipa kust”, kas byus Vileks i Baļtinovas nūvodūs, pīsadaleis tradicionaluos muzykas klubs “Vešeta” nu Leitovas, folkloras kūpa “Doina Rebrei” nu Rumanejas, folkloras kūpa “Dubrava” nu Slovakejas, kai ari etno kompaneja “Zeidi”, folkloras kūpas “Egle” i “Rekavas dzintars”, taipat festivala idejas autori – folkloras kūpa “Upīte”. Festivala mierkis ir popularizēt tradicionaluos dejas i tūs dažuodeibu, aicynuot iņteresētīs par vītejū i cytu vaļstu folkloru, kai ari tradicionaluos kulturas nūrisēs arviņ vaira īsaisteit vītejū sabīdreibu. Ideja taiseit festivalu rodusēs folkloras kūpas “Upīte” vadeituojim Andrim Slišānam i Ligitai Spridzānei gribiešonā redzēt doncojūšu Zīmeļlatgolu. Īdviesme, ka tys byutu taišni festivals, atguoja 2016. goda vosarā piec pīdzeivuotuo folkloras festivala Rumanejā, kas bejs cytaižuoks nakai īrosts Latvejā. Ceļš iz doncojūšu Zīmeļlatgolu ir bejs sūleiti pa sūleišam – pošim doncojūt, audzynojūt muzykantus, izdūdūt Zīmeļlatgolas daņču DVD i festivals ir kai logiskys turpynuojums aizsuoktajam dorbam. Planavuots, ka storptautyskys folkloras festivals Upītē iz prīšku varātu nūtikt kotru ūtrū godu, eistynojūt ideju, ka pat vysa tuoluokojūs vaļsts pakseišūs dažaidūs veidūs var aktivi dorbuotīs i justīs pīdareigs Latvejai.

Festivala “Lipa kust” programā pīcu dīnu ilgumā īcarātas kai publiskas nūtikšonas, tai pasuokumi tik festivala daleibnīkim. Kotrys iņteresents byus gaideits daņču vokorā Balkanu dobas parkā 22. augustā, vaļstu prezentaceju pasuokumā Upītes Tautas nomā 23. augustā, rumaņu, slovaku, lītaunīku i latvīšu daņču meistarklasēs Balkanūs i folkloras kūpu koncertūs Baļtinovā, Rekovā i Mednevā 24. augustā, kai ari vusu daleibnīku nūslāguma koncertā Upītē 25. augustā. Festivala daleibnīki brauks ari vairuokuos Vileks i Baļtinovas nūvodus izzynūšuos ekskursejuos.

Storptautyskais folkloras festivals “Lipa kust” itūgod byus ari daļa nu tradicionalūs Upītes cīma svātku “Svātki Upītie”, kurymūs rādā festivalam byus ari tradicionaluos Latvejas teatru gasteišonas – 20. augustā nūsaverama Latvejas Nacionaluo teatra izruode “Zēns”, bet 26. augustā Dirty Deatl Teatro izruode “Baltā grāmata”. Svātku golā – tradicionaluo nakts trase ar aizdavumim i puorsteigumim i grupas “Unknown Artist” koncerts-bals.

Folkloras festivalu organizej bīdreiba “Upītes jauniešu folkloras kopa” i namaterialuos kulturas montuojuma centrys “Upīte”, podtur Vileks nūvoda dūme i Baļtinovas nūvoda dūme. Festivals “Lipa kust” teik eistynuots Vaļsts kulturkapitala fonda mierkprogramā “Latvijai – 100”.

Zīmeļlatgola ir eipašs regions Latvejas tradicionaluos kulturas kartē. Ite tradicionaluos kulturas nūtikšonas vēļ arviņ ir dzeivas i turpynoj puormontuošonas procesu dzīšmu, deju, tradiceju i omotu veidā. Vīni nu aktivuokūs tradicionaluos kulturas kūpieju ir folkloras kūpas “Upīte” jaunīši. Pasasokūt taišni folkloras kūpai i darbeigajai Slišānu saimei nalelais Krīvejas pīrūbeža Upītes cīms ir labi zynoms vysā Latvejā kai dzeiva, rūseiga i eipaši latgaliska vīta.

Vaira informacejas:
Andris Slišāns
Bīdreiba “Upītes jauniešu folkloras kopa”
Mob. tel. +371 29621058
e-posts:

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
SALA MĒNESIS

Visi mazi krūmi raud,
Vasariņu vadīdami;
Priedes, egles, tās neraud,
Tās mūžam zaļas stāv,
Tās mūžam zaļas stāv,
Lai ir ziema, lai vasara.

/2820-2, Sasmaka (Ārlava)/